Estetik Tasarım

Batı İzolasyon > Estetik Tasarım

Tasarımda, özgünlük ve yaratıcılık esastır. Türkiye, bir sanayi ülkesi olma sürecinde, özel kesimin kendisini çağdaş dünya ile bütünleştirmesiyle endüstriyel tasarımda epeyce atılım yaptı.

Tasarımın önemi artık fark edilmiş durumda. “İyi tasarım sattırır” düşüncesi artık bizde de geçerlidir. Tasarım ve yenilikçilik bir şirketin geleceğini değiştirebilir. Hattâ daha ileri giderek şunu söyleyebiliriz: Tasarım bir ülkenin geleceğini bile etkileyebilir. Bunun en iyi örneğini İtalya gösterdi. Yıllar öncesinin ekonomik bunalımlarla, bitmek tükenmez grevlerle  boğuşan ülkesi İtalya, tasarım sayesinde sorunlarının birçoğunu aştı. Helsinki’deki Yapı Merkezi’nin müdürü olan bir arkadaşım evindeki mutfağı İtalya’dan getirtmiş olmakla övünüyordu. Dünyanın en doğudaki ülkelerinden biri olan Japonya da ürün tasarımıyla kendisini uygar dünyaya kabul ettirdi; bugün Batı dünyası ülkeleri arasında sayılır konuma geldi.

Yapınıza, çevrenize ve size değer katan eşsiz tasarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mimari Tasarım

Aslında mimari tasarım sanayi çağının çok öncesinde de vardı; tasarlama ve çizim eylemi, “proje” sözcüğüyle geçiştirilirdi.

Endüstriyel tasarım da, mimarlık da anılan işlevsel nitelikleriyle, görsel sanatlar kapsamındaki resim ve heykelden ayrılırlar. Mimarlık da endüstriyel tasarımdan, içerdiği mekân boyutuyla ayrılır. Buna ek olarak bugünün mimarlık yapıtı konusunda şunları da söyleyebiliriz: “Mimarlık yapıtı bugün; topluma yararlılık, yaratıcılık-yenilik-özgünlük, sürdürülebilirlik, çağdaş dil, kimlik, çevreye duyarlılık, estetik değer, iç-dış uyumu, doğru strüktür, işlevsellik, ekonomik olma gibi ölçütlerin yanısıra ekoloji, yapı fiziği, otomasyon gibi kimi uzmanlık katkılarını da bünyesinde bulundurmak konumundadır

Size özel estetik tasarımlar için bizimle iletişime geçiniz